سبک ترین فلز دنیا ساخته شد

استفاده ازفلزات سبک در ساخت و سازهای صنعتی به خصوص ساخت هواپیما و خودرو بسیار رایج است، اما شرکت‌های بزرگ برای بهره‌مندی بهتر از سازه های صنعتی خود تلاش دارند از فلزهای فوق سبک استفاده کنند.

یک شرکت تحقیقاتی که برنامه‌های تحقیق و توسعه شرکت بوئینگ را بر عهده دارد اقدام به ساخت سبک‌ترین مواد جهان کرده است که با وجود اینکه 100 برابر از فایبرگلاس سبکتر بوده جنس آن از فلز است!

محققان و طراحان این مواد فوق سبک با ایجاد شبکه‌ای از لوله‌های توخالی مرتبط، با ضخامت دیواره 100 نانومتر، به محصولی دست یافته‌اند که هزار بار نازک‌تر از یک موی انسان بوده و نتیجه آن یک قطعه فلز با 99.99 درصد هوا است.

جنرال موتورز و بوئینگ دو شرکتی هستند که این فلز فوق سبک را برای محصولات صنعتی خود سفارش داده‌اند.

این محصول ممکن است برای تقویت سازه، دفع شوک و یا انتقال گرما مورد استفاده قرار گیرد و هنوز مشخص نشده که برای نخستین بار در اتومبیل به کار خواهد رفت یا در هواپیما آن این فلز فوق سبک استفاده می‌شود.#نگار_مدیا همراه شماست تا اخبار و اطلاعات مفید ٬ مطالب آموزشی و سرگرمی های متنوع را در کوتاه ترین زمان در اختیار شما می گذاریم پس بهترین ها در اختیار شماست راه های ارتباطی ۱) سایت نگار مدیا ۲)کانال تلگرام ۳)صفحه اینستا گرام


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *